Kolejny Cloud Meeting 2014 już w czerwcu zawita do Krakowa!

Dlaczego warto wdrażać rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej? Jak w praktyce można ją wykorzystać w biznesie? Czy przetwarzane dane są odpowiednio zabezpieczone? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas kolejnej edycji spotkań Cloud Meeting, która odbędzie się już 3 czerwca w Krakowie.

Kierunek przyszłości

Cloud computing to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów IT, który rewolucjonizuje całą branżę. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego biznesu na szybką adaptację do zmian rynkowych, a ponadto umożliwia redukcję kosztów. Chmury obliczeniowe znoszą także bariery finansowe związane z dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, które dotychczas osiągalne były jedynie dla dużych organizacji.

Jednak nie wszyscy korzystają z tej rewolucji, dlatego polska chmura obliczeniowa Oktawave we współpracy z organizacją Cloud Security Alliance przygotowała cykl spotkań edukacyjnych dla biznesu, w ramach których przedsiębiorcy mogą się dowiedzieć, jak zmienił się świat IT i jak mogą dostosować swoją firmę do nowej rzeczywistości.

„Chcemy, by nikogo nie ominęła zmiana, którą przynosi chmura. W pierwszej kolejności edukujemy więc firmy sektora IT – wdrożeniowe, integracyjne, software’owe czy resellerskie, tak by pokazać im nowe modele biznesowe, które za chwile zmienią stary porządek. Dla nich wszystkich jest właśnie Cloud Meeting” – mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Korzyści z uczestnictwa

Dzięki interaktywnej formie warsztatów i paneli dyskusyjnych uczestnicy zyskają precyzyjną wiedzę na temat chmury i sposobów jej wykorzystania w biznesie oraz znajdą praktyczne wskazówki, jak zwiększyć zyskowność firmy dzięki chmurze obliczeniowej.

Każde ze spotkań podzielone jest na część szkoleniową, case studies, interaktywne dyskusje oraz pytania.

„Naszym celem jest przekazanie wiedzy i usunięcie wszelkich niejasności związanych z cloud computingiem w Polsce. Wierzymy, że sektor ten może się rozwijać szybciej i przynosić firmom realne korzyści, jeśli koncept chmury obliczeniowej stanie się klarowny i jednoznaczny dla wszystkich firm IT: ISV, software house’ów, integratorów, resellerów czy przedsiębiorstw zajmujących się infrastrukturą i administracją” – dodaje Dariusz Nawojczyk.

Gdzie i kiedy?

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 3 czerwca 2014, w Krakowie. Miejscem spotkania będzie tym razem Hotel Galaxy przy ulicy Gęsiej 22A. Wszyscy zainteresowani mogą się zarejestrować na stronie http://cloudmeeting.pl.

Serdecznie zapraszamy!